برترین برندهای قفل تابلو برق

برترین برندهای قفل تابلو برق

استفاده از قفل سالیان سال است که برای محافظت و افزایش ایمنی مکان‌های مختلف رواج دارد. حتماً همه ما از انواع قفل برای محافظت از منزل خود استفاده می‌کنیم. اما باید بدانیم که برای محافظت از تجهیزات مختلف نیز از قفل‌های مخصوص استفاده می‌شود. تابلو برق  یکی از تجهیزات مهم است که از این قاعده مستثنی نیست و انواع قفل‌های مخصوص برای آن تولید می‌شود. آشنایی با برترین برندهای قفل تابلو برق و انواع قفل تابلو برق موجود در بازار با عملکردهای مختلف، به ما این امکان را می‌دهد که با توجه به نیاز، مناسب‌ترین آن‌ها را به کار ببریم.

انواع قفل تابلو برق

قفل پلمپ‌شو تابلو برق

قفل‌های پلمپ‌شو(آویزخور) یکی از انواع قفل‌ها هستند. قفل‌های پلمپ‌شو یا آویزخور در انواع مختلف تولید می‌شود. قفل‌های پلمپی زبانه کوتاه و انواع زبانه بلند هر کدام کاربرد و عملکرد متفاوتی دارند که آن‌ها را برای استفاده در شرایط مختلف مناسب می‌سازد. به‌ طور کلی این قفل‌ها از کیفیت خوب و بسیار محکمی نیز برخوردار هستند.

حتما بخوانید: قفل و لولا تابلو برق چیست؟

قفل ریتالی تابلوبرق

قفل ریتالی تابلو برق، روی در رک‌های ایستاده نصب می‌شود. شیشه رک برای این منظور باید در محل قفل، برش خاصی بخورد.

در مجموع این قفل‌ها محکم و با کیفیت هستند و بسیار بهتر از قفل‌های شیشه‎‌ای معمولی عمل می‌کنند. از ویژگی‌های مهم این نوع قفل تابلو برق، می‌توان به کیفیت و آلیاژ بسیار قوی بدنه و استحکام بالا و ظرافت در طراحی اشاره کرد.

قفل برق در این تابلوها اهمیت بسیاری دارد.

انواع قفل ریتالی تابلو برق عبارتند از:

قفل زیمنسی تابلو برق

در ادامه مقاله برترین برندهای قفل تابلو برق با قفل‌های طرح زیمنسی آشنا خواهیم شد. این قفل ممکن است از جنس کروم یا استیل تهیه شود که انواع استیل آن برای تابلو برق مناسب هستند. قفل‌های طرح زیمنسی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که سه نمونه پرکاربرد آن عبارتند از:

قفل زیمنسی تابلو برق

لازم به ذکر است که جنس قفل‎‌های زبانه‌ دار بر اساس محلی که قفل در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، قابل تغییر است، مثلاً قفل‌های ویترینی در بازار موجود است که جنس آن‌ها از کروم بوده و برای تابلوهای برق بسیار مناسب هستند. همچنین این قفل‌ها می‌توانند از استیل ساخته شوند که در این صورت دارای کاربری بسیار زیادی در تابلوهای برق مربوط به صنایع غذایی و دارویی خواهند بود.

قفل‌های زیمنسی زبانه‌ کوتاه همانطورکه از نام آن پیداست دارای زبانه کوتاه هستند. این قفل‌ها  خود می‌توانند به انواع دیگری تقسیم شوند.

در بازار انواع مختلفی از قفل‌های زبانه‌ کوتاه پروانه‌‎ای، زبانه‌ کوتاه مثلثی، زبانه‌ کوتاه کلید سرخود و بسیاری مدل دیگر وجود دارد.

دارابودن زبانه ‌بلند در ساختمان قفل‌های زیمنسی زبانه‎‌ بلند، باعث انتخاب این نام شده است. این قفل‌ها همانند قفل‌های‌ زیمنسی زبانه‌کوتاه انواع متفاوتی دارند که از آن می‌توان به قفل کلید سرخود زبانه‌ بلند و قفل‌مثلثی زبانه‌ بلند اشاره کرد.

حتما بخوانید: آشنایی با انواع قفل تابلو برق

قفل عمودی تابلوبرق

نوع دیگری از قفل‌ها که در مقاله در ادامه مقاله برترین برندهای قفل تابلو برق ، به معرفی آن پرداخته‌ایم، قفل‌های عمودی هستند.

قفل‌های عمودی  نیز مانند قفل‌های دیگر دارای انواع مختلفی هستند. از کاربرد این قفل‌ها استفاده آن‌ها در تابلوهای ایستاده را می‌توان نام برد.

قفل عمودی تابلو برق
قفل عمودی تابلو برق

انواع این نوع قفل شامل قفل‌های کوتاه، قفل‌های دارای ضامن آبکاری شده(آویزخور)، کوتاه دو طرفه،کوتاه یک‌‌ طرفه،  کوتاه پروانه‌ای، سوئیچی‌ و سوئیچی پلمپ‌دار است که هرکدام می‌توانند به در جنس‌های استیل، کروم و… باشند.

قفل سوئیچی تابلو برق

قفل‌های سوئیچی را معمولاً از جنس فلز برنج می‌سازند که از مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر خوردگی و عوامل آسیب‌زای دیگری مانند رطوبت و آسیب‌های محیطی استقامت خوبی از خود نشان می‌دهد. در ساختار این قفل‌ها فنرهایی به‎ کار رفته است که کیفیت آن‌ها در طول عمر و ماندگاری قفل تاثیر بسزایی دارد زیرا فنرهای مرغوب باعث افزایش راندمان کاری این قفل‌ها شده و در باز و بسته کردن راحت قفل مؤثر است. این قفل‎‌ها بر اساس شرکت تولیدکننده آن و جنس خود، دارای وزن‎‌های متفاوتی هستند.

قفل سوئیچی تابلو برق
قفل سوئیچی تابلو برق

قفل کلید سرخود تابلو برق

قفل کلید سرخود، از ملزومات اصلی تابلو برق‌ها محسوب می‌شوند که حتماً برای محافظت از فیوزها و سایر یراق برقی در داخل تابلو باید از آن‌ها استفاده کرد. امروزه انواع مختلف داخلی و خارجی آن در بازار یافت می‌شوند که با توجه به نوع محل استفاده و کاربرد آن می‌توان نوع خاصی را انتخاب کرد. همچنین انتخاب نوع قفل و کلید با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت است.

قفل کلید سرخود تابلو برق
قفل کلید سرخود تابلو برق

قفل مثلثی تابلوبرق

قفل‌های مثلثی نوعی دیگر از قفل‌های تابلو برق هستند. می‌توان گفت قفل‌های مثلثی در مکان‌هایی که به عملکرد اضطراری و سرعت بالا در بازکردن احتیاج باشد، به‌کار می‌روند. این قفل‌ها از نظر جنس بسیار مقاوم هستند و استحکام آن‌ها تضمین شده است و در شرایطی که امری اضطراری پیش‌آمده باشد، به‌ سرعت می‌توان آن‌ها را باز کرد.

قفل مثلثی تابلو برق
قفل مثلثی تابلو برق

این قفل‌‌ها در دو نوع زبانه کوتاه و زبانه بلند طراحی، تولید و روانه بازار شده‌اند.

حتما بخوانید: آرام بند قفل تابلو برق و انواع آن

قفل کشویی تابلو برق

یکی از قفل‌هایی که علاوه بر صنعت برق و تابلو برق در سایر موارد هم استفاده می‌شود، قفل کشویی نام دارد.  قفل در کشویی اتوماتیک مناسب درهای پاسیو و… نیز هست.

قفل کشویی تابلو برق
قفل کشویی تابلو برق

قفل سیواکن تابلو برق

از قفل‌های مناسبی که می‌توان در تابلو برق‌ها به‌کار برد، قفل سیباکن است. این قفل هم جزء انواع قفل‌های تابلو برق بوده و در آن‌ها را به آسانی قفل می‌کند. کیفیت مناسب و آبکاری منحصر به فرد آن‌ها باعث شده تا افراد زیادی از این مدل قفل استفاده کنند.

قفل سیواکن تابلو برق
قفل سیواکن تابلو برق

معرفی بهترین برندهای قفل تابلو برق

قفل‌های تابلو برق در انواع مختلف و با جنس‌های مختلف تولید می‌شوند. جنس آلیاژ مورد استفاده در قفل‌ها در هنگام خرید از اهمیت فراوانی برخوردار است. خم قفل، جنس دستگیره قفل، مدل زبانه قفل و… فاکتور‌هایی هستند که تعیین‌کننده کاربری آن هستند. از دیگر ویژگی‌هایی که در انتخاب قفل نقش دارد، ضخامت دری است که قصد استفاده از قفل را روی آن داریم.

وزن قفل نیز یکی دیگر از ویژگی‌های تعیین‌کننده در انتخاب آن است. وزن سبک می‌تواند یکی از مزایای قفل انتخابی ما باشد.

به همین جهت بهتر است همیشه به دنبال قفل‌های با کیفیت باشید و از برند‌های معتبر داخلی یا خارجی خریدکنید. شرکت‌هایی نظیر رزایران، ریتال، مسان، برند اسکار و… برخی از مکان‌های معتبری هستند که شما با خیال راحت می‌توانید قفل تابلو برق موردنظر را از آن‌ها خریداری کنید.